eBay pouští PayPal na burzu

IPO PayPal:

eBay se rozhodl umožnit návrat na burzu své dceřiné společnosti Paypal. Tento vstup na burzu se má konat 20. července letošního roku pod označením „PYPL“. IPO Paypalu  tak navazuje na plány ohledně svého osamostatnění, které v roce 2014 zveřejnila jeho matka společnost eBay.

Podle zástupce společnosti eBay Johna Donahoa, vytvoření samostatné firmy Paypal, umožní větší flexibilitu a také lepší reakce na aktuální dění na trhu u obou firem. Také předpokládá větší využití společností Paypal, od konkurentů aukční síně eBay. Tento předpoklad zakládá na neschopnosti eBaye zasahovat do chodu samostatné společnosti Paypal.

Společnost Paypal datuje svůj vznik na konec devadesátých let. Paypal funguje na principu internetových účtů, které jdou jednoduše spárovat s internetovými obchody po celém světě. Svou reputaci si společnost získala, díky rychlosti převodu peněz, který probíhá okamžitě.

Na účet u Paypalu se peníze přesouvají, pomocí platebních karet. Díky tomuto řešení můžou obchodníci na svém účtu, ihned vidět peníze od svých zákazníků, kteří zadali pokyn k platbě a prostředky byli, odečteny z účtů.

Paypalu se daří využívat novodobý trend a to platby pomoci telefonů. Telefonní platby tvoří 30 procent všech transferů, zatím co v roce 2010 to bylo 1 procento. Své příjmy firma v roce 2014 zvýšila o 19 procent na 8,03 miliardy dolarů, přičemž celkový objem plateb vzrost o 26 procent na 235 miliard dolarů.

Paypal již byl na burze a to v roce 2002. Při této veřejné nabídce, cena akcií vzrostla z 13 dolarů na 22,44 dolarů. To znamenalo pro investory zhodnocení o 72,6 procent. Následovně byla firma Paypal koupena za 1,5 miliardy dolarů společností eBay. Po této akvizici, byli akcie společnosti Paypal, staženy z burzy a již nadále se s nimi neobchodovalo.

Napsat komentář